Hledá se největší Chilližrout

Tohle bude fakt ostrá zábava!

V Brně piknikujeme poprvé a rovnou pěkně zostra. Společně s festivalem Chillibraní vám ukážeme, že chilli má spoustu chutí, odstínů a možností využití – přesvědčí vás o tom největší chilli nadšenci z celé České republiky. Areál koupaliště Riviéra 2. září obsadí stánky plné pálivostí, omáček, koření, pěstitelských potřeb a pořádně pikantního jídla.

 

Mistři chilližrouti

Vrcholem celého festivalu je Mistrovství České a Slovenské republiky v pojídání pálivého, které vyžaduje pořádně otrlé soutěžící i diváky. Padesát statečných postupně ochutnává pikantní omáčky a chilli papričky se vzrůstajícím intenzitou pálivosti. Tu určuje obsah pálivé složky kapsaicin. Jako první dostanou soutěžící jídlo, která je pětkrát silnější než známé tabasco. Oheň v puse mohou soutěžící hasit vodou, smetanou do kávy nebo zajíst toustovým chlebem. Vyhrává, kdo vydrží nejdéle.

Pořádně ostrá zábava, co říkáte? Pro pálivé mistrovství se organizátoři inspirovali v zahraničí. „Chyběla nám tady soutěž s pravidly odpovídajícím těm mezinárodním. Zároveň si všímáme, že kolem chilli panuje spousta mýtů, které chceme bořit,“ vysvětluje Jana Langerová z organizačního týmu Chillibraní.

 

Skandující dav i žádost o ruku

Chilližrout je velmi atraktivní zábava jak pro soutěžící, tak pro diváky. „Je to napínavá podívaná a roli hraje i radost z cizího neštěstí – sledujete, jak někdo trpí a jste hodně rádi, že to nejste vy,“ domnívá se Jana Lanagerová. „Pro soutěžící je to takový zvláštní způsob zábavy, chtějí zjistit, na co mají a v té chvíli jsou také hvězdami, které sleduje několik tisíc lidí. Spousta soutěžících poukazuje na skvělou atmosféru,“ popisuje Jana a doplňuje: „Na mě udělal největší dojem Roman Kalista v roce 2012, který tehdy vyhrál a celou dobu se usmíval a tvářil se, že mu to nedělalo žádný problém.“

Loni se o největší překvapení postaral Petr Holešínský. Kolo před skončením soutěže požádal svou přítelkyni o ruku a hned poté v chilližroutském klání zvítězil. Slzy v očích měli v tu chvíli nejspíš oba. Tento mistr v pojídání papriček se zapojí i letos a má tak šanci obhájit vítězství z předchozích dvou ročníků Chilližrouta.

Přijďte ho podpořit 2. září do areálu brněnského koupaliště Riviéra. Tahle zábava bude stát za to!

 

Nejdřív je trénink...

Každý přeborník v pojídání chilli vám potvrdí, že k vítězství se musíte doslova projíst. Začněte trénovat třeba s našimi recepty na Apetitonline.cz.