8. Apetit piknik začíná již zítra

Hurá, už jen jeden den a největší gastronomická párty pod širým nebem je tady! Grébovku zaplaví skvělé jídlo a spousta zábavy.

Léto je za dveřmi, oslavte ho spolu s námi. V sobotu 16. června 2018 od 10 hodin startuje 8. Apetit piknik, velký kulinární trh časopisu Apetit. Již počtvrté se koná v krásném prostředí vinohradského parku Grébovka. Vstup je pro všechny zcela zdarma.
 

Pod širým nebem vás pohostí stateční kulináři, kteří jdou s kůží na trh úplně poprvé, i oblíbení prodejci, jež znáte z minulých pikniků. Více než 100 stánků představí speciality ze všech koutů světa. S masem i bez masa, sladkosti i zdravé dobroty, česká klasika i exotika – na své si přijde každý. Vše doplní bohatá nabídka nápojů včetně letních koktejlů. Se speciálním menu se připojí sedm zážitkových restaurací. Představí výjimečná jídla, které propojují to nejlepší z jejich kuchyně.
 

Letos si poprvé roli kulinářů vyzkouší také redakce časopisu Apetit. Za pult svého stánku se postaví s šéfkuchařkou a odbornicí na asijskou kuchyni Sofií Smith. Pod značkou Apetit Gang společně nabídnou skvělé domácí kari a tři druhy domácí kari pasty, které si odnesete domů.
 

Jídlo i zábava

Každoročně je Apetit piknik nejen o božském jídle, ale také o skvělé zábavě. Návštěvníci se mohou těšit na hudební program, vystoupení umělců či školu tance. Nové dovednosti si pak odnesou z piknikový workshopů. V hlavním stanu Apetit lounge budou po celý den probíhat kuchařské show šéfkuchařů i kulinářských hvězd, kteří prozradí své oblíbené recepty a fígle. Pokud nemůžete v sobotu dorazit nebo se nezdržíte až do večera, můžete si kousek pikniku užít z pohodlí domova! Celé odpoledne budeme z Apetit lounge streamovat přímý přenos na náš Facebook! Můžete se tedy podívat, jak Apetit GANG vaří kari (od 13.00), naučit se s Janou Borozidu z Našich kaší pracovat s českými superpotravinami a bezlepkovými obilovinami (od 14.45), nechat se okouzlit asijskou kuchyní v podání Zdeňka Křížka (od 15.45) nebo zjistit, jak se připravuje dokonalá pizza z grilu (od 17.30). 
 

Na akci se poprvé představí také nová šéfredaktorka časopisu Apetit Lucie Kubrová. „Apetit piknik je mou srdeční záležitostí od první chvíle, ale letos na něm budu poprvé v nové roli, přímo v centru dění! Těším se na to. A také na perfektní atmosféru, která tady vždycky panuje, na setkání s odvážnými kulináři a novými i léty prověřenými prodejci. Ale nejvíc se těším na vás, naše čtenáře, a na to, jak si piknik společně užijeme,“  láká na festival Lucie.
 

Těšíme se na vás už zítra v sobotu 16. června 2018 od 10 hodin ve v parku Grébovka. Vstup na Apetit piknik je pro všechny zdarma. Více na www.apetitpiknik.cz. Sledujte nás také na Facebooku.