Johann W

Objevte vína ze severu Čech

Vinařství JOHANN W se nachází v malebném kraji Českého středohoří – v Třebívlicích, které spadají do nejstaršího vinařského regionu v Čechách. Navazuje na mnohasetletou tradici litoměřických vinic a připomíná také příběh nenaplněné lásky J. W. Goetheho k třebívlické baronce Ulrice von Levetzow. 

Návštěvníkům F.O.O.D. pikniku nabídne vinařství JOHANN W to nejlepší ze svého portfolia vín. Představí zde letošní novou řadu mladých zemských vín, která jsou díky své lehké a svěží chuti ideální volbou pro horké letní dny a tím pravým tekutým doplňkem každého piknikové koše.

Velkým hitem léta je tradičně „růžovka“ – Pinot Noir Rosé, osvěžující víno s ovocnou chutí se smetanovým koncem, které se báječně snoubí s letními pokrmy (zeleninovými saláty, těstovinami, grilovaným masem) a je ideální na přípravu oblíbených ovocných drinků a koktejlů.
Vyzkoušet ho můžete například ve stylu „à la Piscine“ – Do sklenice na víno vložíte kostky ledu, v nichž je již zmražené i růžové víno Pinot Noir Rosé. Přidáte zmraženou kostku čisté jahodové dřeně a poté vše zalijete růžovým vínem. Drink ozdobíte plátkem jedlé růže či čerstvou jahodou a můžete podávat.

Více na www.johannw.com