9. Apetit piknik – oslava jídla a pití

Pikniková deka ve stínu, slunce nad hlavou, spousta dobrého jídla i pití a ta nejlepší společnost – to byl 9. Apetit piknik, který se konal v sobotu 15. června 2019 a na který vás opět přišlo neuvěřitelné množství. Byl to den plný zážitků a příjemných setkání a my jsme rádi, že jste si ho s námi zase užili.

Apetit piknik v pražském parku Grébovka je naší největší a nejmilejší akcí. V roce 2019 jsme ho pořádali už podeváté. Pokaždé se bojíme, jestli přijdete,
a pokaždé nám spadne velký kámen ze srdce, že vás to pořád baví a do Grébovky vás zase přišlo obrovské množství. Každý rok se snažíme, ať je pro vás Apetit piknik zábavný a zase něčím nový. Vybíráme pečlivě kulináře a podle front u jejich stánků se pak sázíme, kdo vyhraje kulináře roku a kdo to v budoucnu rozjede ve velkém. Stejně pečlivě ale vybíráme i prodejce a restaurace tak, aby bylo dost jídla a pití, abyste mezi nimi našli své oblíbené tváře, ale mohli ochutnat i spoustu nových dobrot. Letos jsme poprvé zavedli placení pomocí čipů. Vy jste tak celý den nemuseli lovit peněženky, protože čip byl jednoduše na ruce, prodejcům šlo bezhotovostní odbavování jako po másle, a tak byly všude menší fronty.

Program od rána do večera!

I letos jsme se snažili, aby to v Grébovce žilo, na louce hrály kapely a DJs, ve stínu stromů se cvičila jóga a u vybraných stánků probíhaly workshopy.
U TamarindTree jste si mohli vyzkoušet výrobu asijských knedlíčků, u stánku Solný květ z Mallorky připomněli, proč je sůl nad zlato a jak poznat tu nejlepší, nechyběla už tradiční řízená degustace grappy... Kromě toho jste mohli ochutnávat víno, sýry, malovat perníčky nebo se nechat zasvětit do tajů BBQ. V tančírně jste se mohli rozpohybovat v latinskoamerických rytmech a v neposlední řadě jste si ve fotokoutku Instax mohli udělat pár momentek do rodinného alba. Jako každý rok jsme pro vás měli připravený program ve stánku Apetit veggie!, kde o jedlém kvítí povídala Jana Vlková a potom na téma veganství pohovořila skvělá cukrářka Petra Stahlová. Ta vedla i zajímavý kurz letních veganských dezertů v Apetit Electrolux Lounge. Zájemce i on-line diváky během chvilky naučila tři lehké dezerty, o nichž byste vůbec neřekli, že neobsahují ani vejce, ani smetanu. Odpolední program v loungi pak patřil oslavě 15. narozenin časopisu Apetit. Z Lagarto Café nám přijel obrovský dort, který slavnostně zakrojila starostka Prahy 2 Jana Černochová a šéfredaktorka Apetitu Lucie Kubrová. Děkujeme všem, kdo si s námi přišli připít, ochutnat dort a nechat si podepsat kuchařku! Také došlo na vyhlášení Kulináře roku. Vaše hlasy si získalo Dobrotárium a jejich delikátní francouzské dezerty.

Děkujeme, že jste přišli, že jste si to s námi užili, a už teď se na vás těšíme na jubilejním 10. ročníku!