O pikniku

Pojďte s námi na Apetit piknik! V sobotu 13. června 2020 se bude konat už 10. kulinární trh a gastronomický festival v jednom, pořádaný časopisem Apetit. Letos se opět potkáme ve vinohradském parku Grébovka.

Apetit piknik je gastronomický festival pořádaný časopisem Apetit. Potkávají se na něm čtenáři časopisu, redakce, milovníci dobrého jídla a pití, šéfkuchaři, profesionální prodejci a drobní farmáři i kulináři, kteří své produkty a kuchařský um představují veřejnosti úplně poprvé. A právě v tom je Apetit piknik jedinečný. Své produkty na něm nabízely a svou kariéru na poli gastronomie rozjely projekty jako Čongrády nebo Naše Kaše.

 

Už od prvního ročníku se Apetit piknik drží pravidla: dobře pohostit, pobavit a seznámit návštěvníky s těmi nejlepšími farmáři, malovýrobci, prodejci a nově i šéfkuchaři. Od roku 2015 na Apetit pikniku přibyla i sekce pop-up restaurací. Na své si tak přijdou milovníci české klasiky i exotických a ostřejších chutí, a to u více než 100 "stánkařů", jejichž sortiment je vždy velmi rozmanitý. Na výběr prodejců totiž dohlíží sama redakce.

 

Prostředí anglického parku Grébovka nabízí dostatek prostoru nejen pro ochutnávky delikates u stánků, na rozložených piknikových dekách nebo u stolků, ale návštěvníci se zde mohou setkat s celou redakcí časopisu Apetit, zhlédnout kuchařské show a zapojit se do mini kurzů vaření a vychutnat si hudební produkci. Nechybí ani odpočinkové zóny a dětský koutek s programem.

 

Pro všechny návštěvníky Apetit pikniku jsou připraveny i zajímavé slevy na předplatné časopisu Apetit nebo na nákup kuchařek z Edice Apetit a edice Apetit na cestách. Take je připraveno mnoho netradičních workshopů a soutěží o hodnotné ceny.

 

“Co je na Apetit pikniku nejlepší? Absolutní volnost. Můžete s sebou vzít děti i pejsky, jíst, pít, tančit a bavit se nebo se jen válet na dece v trávě a odpočívat. Stačí přijít s prázdným piknikovým košem – o jídlo i pití se totiž postarají naši kulináři a prodejci," říká šéfredaktorka Apetitu Lucie Kubrová.